Korekta dochodowości nie ma wpływu na VAT
Przekazywanie płatności wyrównawczych do ustalonego poziomu dochodowości nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Tak wynika z wydanej 27 października 2020 r. interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (0111-KDIB3-1.4012.748.2020.1.ASY).
Wnioskodawca produkuje różnego rodzaju wyroby złączne (głównie śruby) na zlecenie podmiotów powiązanych z grupy. Materiały i półprodukty niezbędne do produkcji wyrobów gotowych są nabywane przez wnioskodawcę od podmiotów niepowiązanych. Po zakończonej produkcji następuje przeniesienie własności gotowych wyrobów na podmioty powiązane. Wynagrodzenie należne wnioskodawcy z tytułu sprzedaży wyrobów gotowych podmiotom z grupy kalkulowane jest na podstawie całkowitych kosztów ponoszonych w związku z produkcją tych wyrobów, powiększonych o narzut zysku. Wnioskodawca, na podstawie umów zawartych z podmiotami z grupy, ma zagwarantowaną dochodowość na ustalonym poziomie, mieszczącym się w przedziale wyznaczonym w sporządzonych przez niezależne podmioty analizach danych porównawczych i odpowiadającym uregulowaniom prawnym z zakresu cen transferowych. Pod koniec danego okresu weryfikowana jest dochodowość podmiotów powiązanych z grupy. Jeżeli mieści się ona w określonym przedziale, to nie są...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta